چاکرا درمانی(درمان از طریق مراکز انرژی)

حال شاید بپرسید پراناها چیستند در جواب باید گفت طبق آخرین اطلاعات به دست آمده پرانا مجموعه ای از انرژی های موجود در جهان هستی هستند. در این میان میتوان گفت که با اینکه درمانگری یکی از ویژگیهای مشترک در میان فرقههایی است که به ایجاد ناهنجاری در اجتماع منجر میشوند، اما به درستی می توان به این نکته اشاره کرد که یکی از خطرناکترین نوع فرقه های انحرافی فرقههایی هستند که مداخله در امور پزشکی میکنند. به گزارش «شیعه نیوز»، از دهه پنجاه به بعد میلادی با گسترش فرقه گرایی در نیمکره غربی دنیا اندیشمندان آن دیار به تقسیمبندی فرقهها اقدام کردند. چینیها نیز به وجود یک انرژی حیاتی که آن را «چی» (Chi) مینامند، اشاره کرده و معتقدند که تمام موجودات اعم از جاندار و بیجان دارای ترکیبی از این انرژی هستند. زیرا اگر فرد بیمار به خصوص کسانی که دارای بیماریهای صعب العلاج هستند به موقع و در زمان مناسب نتواند از امکانات پزشکی استفاده نماید چه بسا که این تاخیر موجب مرگ بیمار یا سخت تر شدن مراحل درمان شود. با درگیر کردن خود در اعمال مانند یوگا، هنرهای رزمی و یا شفا دادن، شما با روحیه ای آگاهانه با انرژی های ظریف که همه ما را می گذرانند، به شما احترام می گذاریم و یک رابطه آگاهانه تر را ایجاد می کنید – و شما آنها را در حال جریان می گذارید.

گاه به نظر می رسد که شما می توانید با چاقوی آن را برشید. شما می توانید به راحتی انتقال آن را با قرار دادن دست های خود بر روی بدن خود احساس کنید، به ویژه اگر آن را به جایی که درد دارید هدایت کنید. نگهداشتن اجسام شکسته از لحاظ فنگ شویی تاثیر بدی دارد و سطح پذیرش و تحمل شما را در زندگی تنظیم می کند . مثلاً در درمان سیاتیک ابن سینا از نقاط طب سوزنی گوش استفاده میکرده است. سپس درمانگر روند درمان را شروع می کند. در این دوره درمانگر با چاکراهای فرعی و اصلی آشنا شده، توانایی اسکن هاله و چاکراها به کمک دستهایش را به دست می آورد، پاکسازی عمومی و موضعی را فرا می گیرد، درمان با پرانای سفید را و درمان از راه دور و درمان دستوری را می آموزد، و مدیتیشن خاصی بنام مدیتیشن دو قلب در این دوره آموزش داده می شود که درمانگر باید آنرا منظما اجرا نماید(مشابه مدیتیشن گاشو در ریکی)، و در نهایت اینکه روش درمان حدود ۴۰ بیماری توسط این تکنیکها آموزش داده می شود.

درمانگر ممکن است تمریناتی را به شما نشان دهد تا در منزل آنها را انجام دهید و یک رژیم غذایی مناسب در ایجاد سلامت را که سرشار از سبزیجات ومیوه­هاست به شما توصیه نماید (زیر صفحه را نگاه کنید). گاهي ممكن است شما بخواهيد انرژي از بالاي چاكرا به سمت راست بدن به جريان افتد (از خارج خلاف جهت عقربه هاي ساعت)، و شما را با ارتعاشات ذهني يا رواني بالا تا زماني كه انرژي از بدن به طرف بيرون جريان دارد، قرار دهد (چنانچه انرژي دوباره به داخل بدن برگردد احساس افسردگي يا ادراكات منفي در شما ايجاد ميكند). یک انعکاسدرمان حرفه ای میداند که کدام قسمت از کف پا به کدام قسمت بدن متصل است و به همین دلیل میتواند به کمک ماساژ پا سلامت اندامهای مختلف بدن را بهبود بخشد، جریان خون را در این اندامها افزایش دهد، حرکت مایعات دیگر بدن مانند لنف را بهبود بخشد و فعالیتهای متابولیکی بدن را تسریع کند.

تنگی انرژي که تحريک کرده ايد، يک نيروي قابل لمس است که مي توانيد آن را توسعه دهيد و مستقيما، و در نهايت، براي بهبود زخم استفاده کنيد. طرفداران روشهای غیر علمی و ثابت نشده مانند درمان ناراحتی ها و بیماریهای جدی و خطیر با غذا، سبزیها، املاح معدنی، آب، یا اکسیژن و طرفداران هومئوپاتی و انرژی درمانی و فرا درمانی ممکن است صادق و معتقد باشند اما از آن جایی که این روشها از نظر علمی هنوز ثابت نشده اند یک نوع فریبکاری محسوب میشود. متخصص به بیمار توصیه میکند که در صورت لزوم از ژلها، کرمها یا لوسیونهای تسکین دهنده استفاده کند یا موضع درمان را مرطوب و خنک کند. وی در کلاسهای خود ضمن آموزش مدیتیشن، ریکی و یوگا به طرح و تبلیغ اعتقاد انحرافی تناسخ پرداخته و برای هر دوره آموزشی 150 هزار تومان از خانمها دریافت میکند. باشگاههای زیادی هستند که کلاسهای یوگا را ارائه میدهند. راه های زیادی برای بالا بردن یا توسعه انرژی برای بهبودی وجود دارد. خوشبختانه، فیلمهای آموزشی بسیار زیادی به صورت آنلاین در دسترس هستند که میتوانید از آنها استفاده کنید و تمرینات را در خانه انجام بدهید! انرژی درمانی بر پایه علم با استفاده از انرژی های شناخته شده انجام می شود اما با این حال ممکن است معایبی نیز داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید